LEPOVÉ DOŠTIČKY A PÁSY

LEPOVÉ DOŠTIČKY A PÁSY

BIO ochrana ovocných stromov a rastlín pred lietajúcim a lezúcim hmyzom

Atraktívne doštičky pre dospelý hmyz rôznych druhov

Použitie

Lepové doštičky slúžia na odchyt škodlivého hmyzu ako sú skočky, molice, smútivky, nosániky, vrtivky, vošky, minérky, strapky … Používajú sa v záhradách, skleníkoch, sadoch, ale nájdu využitie aj v bytoch, skladoch s ovocím a zeleninou… Doštičky vešiame zo slnečnej strany stromov v období, keď sa plody začínajú farbiť. Lepový pás chráni stromy ako jadroviny a kôstkoviny pred lezúcim hmyzom. V letnom období ochráni stromy pred mravcami, ktoré roznášajú vošky. Lepové doštičky sa vymieňajú za nové v momente, keď je lepkavá strana úplne pokrytá chyteným hmyzom.

Biele lepové doštičky

Biele lepové doštičky slúžia pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu ako napr. strapka západná… Hmyz je prilákaný na bielu farbu a zachytený na lepovú plochu. Dosky sa používajú pri slivkách, jabloniach, ovocných sadoch a okrasných kvetinách pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu. Doska zvyčajne vydrží približne po dobu 6 týždňov od jej zavesenia. Odporúča sa zavesiť v ovocných sadoch rovnomerne 10 až 12 veľkých lepových dosiek na 100 m² .

Žlté lepové doštičky

Žlté lepové doštičky slúžia na mechanické hubenie vošiek a ostatných škodcov v sadoch. Vyznačujú sa žltou farbou, ktorá priťahuje škodcov. Vďaka lepivému náteru sa na doštičkách zachytí škodlivý hmyz. Prírodná ochrana izbových a balkónových rastlín pred širokým spektrom rastlinných škodcov. Vhodné aj do kvetináčov a hrantíkov.

Modré lepové doštičky

Modré lepové doštičky slúžia na odchyt škodlivého hmyzu ako sú strapky a iné. Všetky druhy strapiek poškodzujú hľuzy, kvety a listy okrasných kvetov.

Lepové dosky na cibuľu

Prírodná ochrana cibule, póru a cesnaku proti škodcom. Lepové dosky na cibuľu slúžia pre monitoring, signalizáciu náletu a odchyt škodlivého hmyzu ako kvetárka cibuľová, mínerka pórová, strapka západná, strapka záhradná, strapka chmeľová… Hmyz je prilákaný na žltú farbu a zachytený na lepiacu plochu. Dosky sa používajú pri zelenine ako cibuľa, pór záhradný, cesnak, uhorky, paradajky a papriky.

Lepový pás

Lepový pás je obojstranne funkčný. Pás sa nalepí okolo kmeňa. Mechanicky zabráni škodcom prístupu do koruny stromu.


Na našich predajniach ZÁHRADKÁR ® nájdete všetko, čo Vaša záhrada potrebuje. Poradíme ohľadne použitia lepových doštičiek a pások a poskytneme Vám ďalšie cenné informácie. Tešíme sa na Vašu návštevu.


Záhradné práce ZÁHRADKÁR ®

Popis prác pre jednotlivé mesiace v roku TU.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Chcete byť informovaný o našich novinkách, produktoch, špeciálnych ponukách a najnovších článkoch?

Sledujte nás na sociálnych sieťach, aby Vám nič neuniklo.

fb_icon
ig_icon

Related posts

Molica skleníková

Charakteristika Molica skleníková (Trialeurodes vaporariorum) je známa pod názvom biela muška. Je to nebezpečný škodca, ktorý sa vyskytuje na izbových a skleníkových rastlinách ale aj na rôznych druhoch zeleniny. Ide o drobný lietavý hmyz, ktorý sa zhromažďuje na spodnej strane listov a vo vrcholovej časti rastliny. Molica vyciciava rastlinné...

Čítať viac

Vrtivka orechová

Vrtivka orechová je drobná mucha, ktorej telo má dĺžku 4 až 6 mm. Telo má žlto hnedej farby. Jej krídla sú priehľadné s tmavými pásikmi. Pochádza zo Severnej Ameriky a do Európy bola zavlečená na prelome 80. a 90. rokov 20. storočia. Na Slovensku sa objavila po prvý krát...

Čítať viac

Lietajúci a lezúci hmyz – prípravky

Účinná ochrana proti lietajúcemu a lezúcemu hmyzu Lietajúci a lezúci hmyz nám dokáže poriadne znepríjemniť život, obzvlášť v letných mesiacoch pri posedení v záhrade. U nás si vyberiete z veľkého množstva prípravkov proti lietajúcemu a lezúcemu hmyzu ako sú muchy, komáre, osy, sršne, mole, mravce, šváby a iné. V...

Čítať viac